6 مهارت مهم برای مدیریت پیج اینستاگرام توسط خودتان

6 مهارت مهم برای مدیریت پیج اینستاگرام توسط خودتان، اگر قصد دارید که در ابتدای مسیر خودتان به تولید محتوا و مدیریت صفحه اینستاگرام بپردازید و بنا به دلایل مختلف قصد ندارید که از نیروهای متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید، باید سعی کنید که مهارت‌های زیر را یاد بگیرید.

۱- کار با برنامه اینستاگرام

اولین قدم برای اینکه بتوانید یک پیج اینستاگرام را مدیریت کنید این است که به خوبی با برنامه اینستاگرام آشنا باشید. سعی کنید زیر و بم اپلیکیشن را یاد بگیرید. با الگوریتم اینستاگرام و نحوه هشتگ گذاری آشنا شوید. در نهایت هم کار کردن با قسمت‌هایی از اپلیکیشن که برای پیج‌های کسب و کار بسیار مهم است به خوبی تسلط داشته باشید. برای مثال: پست گذاشتن، استوری گذاشتن، گذاشتن تگ قیمت و اضافه کردن لینک به استوری.

۲- مهارت کار کردن با نرم‌افزارهای Photoshop و Illustrator

فتوشاپ (Photoshop) و ایلستریتور (Illustrator) دو نرم افزار بسیار مهم برای تولید محتوای تصویری در اینستاگرام هستند. برای اینکه بتوانید در اینستاگرام تولید محتوا کنید باید تا حدی به این دو نرم افزار تسلط داشته باشید. یکی دیگر از نرم‌افزارهای بسیار کاربردی که برای ادیت فیلم در اینستاگرام از آن استفاده می‌شود پریمیر است. از پریمیر (Premier)  برای ساخت ویدئوهای جذاب برای پست و استوری و آی‌جی‌تی‌وی استفاده کنید. البته ابزارهای ساده‌تری هم برای تولید محتوا وجود دارد که در اوایل کار می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. مثل سایت canva که برای تولید پست و استوری بسیار کارآمد است.

۳- مهارت‌های نوشتاری

نوشتن کپشن پست‌ها و توضیحات استوری‌ها یکی از بخش‌های بسیار مهم کار تولید محتوا برای صفحه اینستاگرام است. همچنین باید بطور مداوم توضیحات قسمت بیو اینستاگرام را بروز کنید. پس لازم است هر دفعه با خلاقیت توجه مخاطب را در ابتدای بازدید از پیج جلب کنید. سعی کنید مهارت‌های نگارشی خود را تقویت کنید. نوشتن جملات جذاب و گیرا برای جذب کاربران حتما تاثیر گذاراند.

۴- مهارت تعامل و برقراری ارتباط با مخاطب

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است و همان طور که از نامش پیداست همه چیز در مور ارتباط داشتن با دیگران است. با مخاطب تعامل واقعی داشته باشید. مثلا در کمترین زمان جواب کامنت‌ها و پیام‌های دایرکت را بدهید و نشان دهید که وجود آن‌ها چه قدر برایتان اهمیت دارد.

۵- مهارت سازمان‌دهی

به عنوان ادمین پیج اینستاگرام باید همه برنامه‌ها و کمپین‌ها را از آغاز تا پایان با بالاترین بازدهی مدیریت کنید. می‌توانید از ابزارهای محتلفی مثل تقویم شبکه‌های اجتماعی برای برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی صفحه استفاده کنید.

6- مهارت تجزیه و تحلیل

در شروع گسترش شبکه‌های اجتماعی هیچ  ابزاری برای سنجش و بررسی تاثیر پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک وجود نداشت. اما امروزه ابزارهای زیادی وجود دارند که هم در بررسی اطلاعات و هم در تولید محتوا به ادمین پیج اینستاگرام کمک می‌کنند. فقط کافی است که با این ابزارها آشنایی داشته باشید و به مرور زمان تسلط پیدا کنید. سپس میزان تعامل و اینکه چقدر در جذب مخاطبان موفق بوده‌اید را بررسی کنید.

با ما همراه باشید تا در مقاله برای مدیریت پیج اینستاگرام از چه ابزارهایی استفاده کنیم؟، شما را با تعدادی از ابزارهای کاربردی در مدیریت پیج اینستاگرام آشنا کنیم.